Zambrowscy kryminalni zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - 2019 - KPP Zambrów

Zambrowscy kryminalni zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Kryminalni z zambrowskiej komendy w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. 29 – latek już usłyszał zarzuty. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w miniony poniedziałek, na terenie gminy Szumowo zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen, którym poruszał się znany policji mieszkaniec Zambrowa. W trakcie kontroli policjanci ujawnili torebkę foliową z białym proszkiem. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o wadze 5 gramów. Dzięki intensywnej pracy śledczych, jeszcze tego samego dnia, zostały zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych, należące do zatrzymanego. Znajdowały się w jednym z lokali na terenie miasta. Wczoraj, 29 – letni mieszkaniec Zambrowa usłyszał zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.