ZAMBROWSKA POLICJA INFORMUJE, RADZI, OSTRZEGA !!! - 2019 - KPP Zambrów

ZAMBROWSKA POLICJA INFORMUJE, RADZI, OSTRZEGA !!!

Data publikacji 03.07.2019

Rozpoczęły się wakacje. Większość dzieci i młodzieży pozostała w miejscu zamieszkania. Brak odpowiedniego zorganizowania im wolnego czasu skutkuje tym, że przebywają oni w klatkach schodowych bloków, piwnicach oraz innych miejscach nie przystosowanych do zabaw, a stwarzających realne niebezpieczeństwo powstania wypadków z udziałem dzieci.

Szanowni Państwo!

Rozpoczęły się wakacje. Większość dzieci i młodzieży pozostała w miejscu zamieszkania. Brak odpowiedniego zorganizowania im wolnego czasu skutkuje tym, że przebywają oni w klatkach schodowych bloków, piwnicach oraz innych miejscach nie przystosowanych do zabaw, a stwarzających realne niebezpieczeństwo powstania wypadków z udziałem dzieci. W związku z tym prosimy Państwa o:

· Reagowanie na przypadki przebywania osób nieletnich na klatkach schodowych bloków, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, gdy osoby te zakłócają spokój, zaśmiecają lub niszczą te pomieszczenia.

· Reagowanie na obecność na Waszych osiedlach osób obcych, oferujących różne usługi lub towary tzw. domokrążców, osoby te często popełniają przestępstwa na Waszą szkodę( oszustwa, kradzieże, włamania do mieszkań).

· Zabezpieczenie wejść do piwnic z klatek schodowych poprzez zamykanie drzwi wejściowych do piwnic, co uniemożliwi przebywanie tam osób postronnych i dzieci, które mogą zaprószyć ogień.

· Nie pozostawianie na klatkach schodowych i korytarzach piwnic przedmiotów wartościowych np. rowerów, wózków, obuwia itp.

· Szczególne zwracanie uwagi na małe dzieci przebywające na placach zabaw, uliczkach osiedlowych i innych miejscach – dziecko bez nadzoru rodzica, opiekuna może stać się ofiarą przestępstwa.

· Zwracanie uwagi na obce osoby przebywające na parkingach przyblokowych których zachowanie wskazuje na to, że interesują się one zaparkowanymi pojazdami – być może ta osoba chce ukraść TWÓJ samochód.

Jeśli Państwo posiadacie informacje na temat przestępstw, sprawców tych przestępstw to podzielcie się tymi informacjami z Policją (86) 474 19 00 lub 112. Razem sprawimy, że życie w naszym mieście będzie bezpieczne.