Kolejny długi weekend za nami. - 2019 - KPP Zambrów

Kolejny długi weekend za nami.

Data publikacji 24.06.2019

Podczas minionego, długiego weekendu na drogach powiatu zambrowskiego doszło do 3 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 kierowców jadących po alkoholu, gdzie jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną. Mundurowi ujawnili również kierującego pojazdem na ,,zakazie”.

Podczas minionego długiego weekendu, na drogach powiatu zambrowskiego, policjanci odnotowali 3 kolizje drogowe. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Ponadto w tym czasie mundurowi zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Obaj kierowcy prowadzili pojazdy mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców zdecydował się wsiąść za kierownicę skody w niedzielne popołudnie w rejonie miejscowości Gosie Małe. Jak się okazało 24 – letni mieszkaniec gminy Kołaki Kościelne był poszukiwany i noc spędził w policyjnym areszcie. O kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcy został poinformowany zambrowski dyżurny, który natychmiast skierował patrol w rejon ulicy Kościuszki. Mundurowi już po paru minutach zatrzymali do kontroli bmw, które prowadził 28 - letni mieszkaniec Łomży. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Natomiast 50 – letni mieszkaniec Warszawy, zdecydował się na podróż toyotą nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z zambrowskiej komendy pełniąc służbę w czasie tych kilku wolnych dni dbali o poprawę bezpieczeństwa na drogach, a tym samym ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania z uwagą na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Mundurowi kontrolowali również wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.