Bezpiecznie z zambrowskimi policjantami - 2019 - KPP Zambrów

Bezpiecznie z zambrowskimi policjantami

Data publikacji 05.06.2019

Zambrowscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Szumowie. Spotkanie z uczniami było doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Dziś, funkcjonariusze zambrowskiej komendy przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Szumowie. Uczniowie klas czwartych i piątych zmagali się z egzaminem teoretycznym, podczas którego musieli wykazać się znajomością przepisów w ruchu drogowym. Uczniowie podkreślili, że test był trudny zwłaszcza pytania dotyczące zasad poruszania się na skrzyżowaniach. Następnie, pod czujnym okiem funkcjonariuszy z drogówki młodzież szkolna przystąpiła do egzaminu praktycznego na specjalnie przygotowanym torze. Po sprawnie przeprowadzonym egzaminie, funkcjonariusze oraz pracownicy zambrowskiej komendy przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

  • Policjant nadzorujący przebieg egzaminu teoretycznego na kartę rowerową.
  • Policjant egzaminujący, nadzoruje przebieg egzaminu praktycznego podczas przejazdu przez tor przeszkód. Po prawej stronie pracownik Policji mierzy czas przejazdu uczennicy przez tor.
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szumowie oraz policjanci podczas przygotowania do egzaminu praktycznego.