Policjanci z Zambrowa uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka - 2019 - KPP Zambrów

Policjanci z Zambrowa uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka

Data publikacji 03.06.2019

Sobotnie gry, zabawy i konkursy z nagrodami, pokazy służb mundurowych, tresura psów służbowych i wiele innych atrakcji czekało na uczestników „Dnia Dziecka na poligonie GROM”.

W minioną sobotę, na terenie poligonu GROM – GROUP w Czerwonym Borze, z okazji obchodów Dnia Dziecka podlaska Policja przygotowała wiele atrakcji i pokazów. Zambrowska drogówka przygotowała egzamin teoretyczny i praktyczny na Kartę Rowerową, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy egzaminu wykazali się dużym poziomem wiedzy i umiejętności zdobywając swoje pierwsze uprawnienia do kierowania jednośladem. Natomiast policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie przygotowali stoisko profilaktyczne, przy którym udzielali porad dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz rekrutacji do Policji. Aby otrzymać nagrodę trzeba było odpowiadać na pytania policjantów z zakresu bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego nad wodą, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla młodszych uczestników przygotowano kolorowanki i materiały edukacyjne. Kolejną, z wielu atrakcji, cieszącą się dużym zainteresowaniem był pokaz tresury psów służbowych przygotowany przez Przewodników Psów Służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Następnie mundurowi z Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współudziale funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku przedstawili inscenizację zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Funkcjonariusze garnizonu podlaskiego zaprezentowali sprzęt i wyposażenie służbowe Policji.

 

 

 


 

 • Stoisko profilaktyczne, namiot koloru niebieskiego z napisem POLICJA. Obok namiotu zaparkowane są radiowozy oraz motocykle policyjne. Pojazd typu jeep wyposażony w olśniewacz służący do oświetlania trudno dostępnych miejsc, np. podczas poszukiwań.
 • Stoisko profilaktyczne, przy którym pracownik Wydziału Prewencji KPP w Zambrowie udziela porad i przekazuje materiały edukacyjne zebranym uczestnikom. Po lewej stronie znajduje się baner promujący zawód Policjanta ,,Zostań Jednym z Nas"
 • Przy stoisku profilaktycznym pracownik Policji z uczestnikami pikniku. Po prawej stronie oznakowany radiowóz policyjny.
 • Maskotki policyjne, po lewej stronie niebieski, a po prawej stronie brązowy lew. Pomiędzy maskotkami stoi dziecko- uczestnik zabaw.
 • Na tle lasu stoją Przewodnicy Psów Służbowych ze swoimi owczarkami.
 • Siedmiu przewodników z psami służbowymi stojących w okręgu. Jeden z przewodników wydaje polecenia.
 • Pokaz tresury psa służbowego, przeciąganie liny. Po prawej stronie policjantka z psem służbowym, a po lewej stronie grupa dzieci.
 • Na tle widzów pies służbowy atakuje pozoranta skacząc w górę na wysokość ramienia i łapie zębami rękaw ochronny.
 • Narrator omawia pokaz tresury psa służbowego. Owczarek w wyskoku do pozoranta trzymającego w górze rękaw ćwiczebny.
 • Pokaz ataku na policjantów podczas próby zatrzymania dwóch mężczyzn.
 • Policjanci obezwładniający napastników. Po lewej stronie mundurowy sprawdzający osobę czy nie posiada niebezpiecznych przedmiotów, a po prawej stronie policjant stosujący chwyt obezwładniający napastnika, który jest w pozycji leżącej.