Bezpieczny i widoczny przedszkolak z zambrowskimi policjantami - 2019 - KPP Zambrów

Bezpieczny i widoczny przedszkolak z zambrowskimi policjantami

Data publikacji 16.05.2019

Zambrowscy policjanci zaangażowali się w VI Ogólnopolski Program Edukacyjny - „Bezpieczne Przedszkole”. Funkcjonariusze zabezpieczali przemarsz przedszkolaków ulicami Zambrowa oraz prowadzili spotkania edukacyjno - informacyjne z dziećmi i rodzicami.

Zambrowscy policjanci w dniach 13 - 15 maja spotkali się z dziećmi Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Zambrowie. W trakcie wspólnych spotkań mundurowi między innymi, zabezpieczali przemarsz przedszkolaków ulicami miasta, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci, w ramach akcji „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku” w godzinach porannych sprawdzali, czy wszystkie dzieci są bezpiecznie dowożone do przedszkola, czy siedzą w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Prawidłowo przewożone dzieci otrzymywały upominek. W trakcie trzydniowych spotkań, odbył się również pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu zambrowskiej policji. Podczas przeprowadzonej gry edukacyjnej, dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością przekazywania informacji o zdarzeniu odpowiednim służbom ratunkowym. Przedstawiciele zambrowskiej Policji korzystając z Zestawu Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik,” współfinansowany ze środków Szwajcarsko - Polskiego programu współpracy ,,Kik-76" Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, przedstawili  w praktyczny sposób zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki uczyły się również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów służbowych przeprowadzony przez Przewodników Psów Służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

 

  • Dzieci przedszkolne w kamizelkach odblaskowych, wspólnie z opiekunami przechodzą przez przejście dla pieszych. Pierwsza dwójka niesie plakat, na którym jest rowerzysta i napis ,,Bezpieczny to zdrowy". Nad bezpieczeństwem czuwa umundurowany Policjant Wydziału Ruchu Drogowego.
  • Kolejna grupa przedszkolna podczas przemarszu ulicami Zambrowa. Dzieci idą z plakatami promującymi zdrowy styl życia. Rejon skrzyżowania zabezpiecza funkcjonariusz WRD, w tle radiowóz policyjny.
  • Prezentacja oznakowanego radiowozu. Za kierownica siedzi przedszkolak. Na miejscu pasażera jest policjantka, która omawia wyposażenie pojazdu.
  • Dwie grupy ,,starszaków" podczas zabawy z wykorzystaniem ,,Autochodzika". Na podłodze położona jest mata z jezdnią i przejściem dla pieszych. Po bokach ustawione są znaki drogowe.Troje dzieci ma na sobie materiałowe samochodziki. Policjanci w praktyczny sposób uczą przedszkolaków bezpiecznego zachowania na drodze.
  • Dzieci podczas zabawy w Miasteczku Umiejętności Drogowych ,,Autochodzik", uczą się bezpiecznego zachowania podczas przejścia przez jezdnię. ,,Symulacja" wypadku drogowego - potrącenia na przejściu dla pieszych. Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania kolorów na sygnalizatorze oraz znajomość numerów alarmowych i przekazanie informacji o zdarzeniu.
  • Młodsza grupa przedszkolaków z opiekunem i pracownikiem Wydziały Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, podczas zabawy samochodzikami w Miasteczku Umiejętności Drogowych.
  • Chłopiec uczący się udzielania pierwszej pomocy (na fantomie)  poprzez uciśnięcia klatki piersiowej. W tle Ratownik Medyczny przedstawiający grupie dzieci, wyposażenie torby medycznej.
  • Przewodnik Psa Służbowego z Owczarkiem niemieckim podczas tresury, na sali przedszkolnej. Pies leży przy nodze Policjanta.
  • Przewodnik Psa Służbowego ze swoim pupilem, Owczarkiem belgijskim podczas zabawy. Pies stoi na dwóch tylnych łapach, przednimi łapami opiera się o klatkę piersiową przewodnika prosząc o piłeczkę.