IV Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych - 2019 - KPP Zambrów

IV Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji 14.05.2019

Dziś mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie uczestniczyli w IV Powiatowym Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Długoborzu.

Z okazji IV Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu, zorganizowanym wspólnie z Środowiskowym Domem Samopomocy w Zambrowie pod patronatem Starosty Powiatu Zambrowskiego, przygotowano szereg atrakcji mających na celu propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. W spotkaniu udział wzięli wychowankowie i podopieczni w/w ośrodków oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Sióstr Służek NMPN w Szumowie i ich rodziny, z którymi przy tej okazji mundurowi rozmawiali na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci mówili także o tolerancji oraz sposobach reagowania na odmienność drugiego człowieka, jak również przypomnieli zasady unikania zagrożeń. Dzielnicowy promował i omówił działanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Funkcjonariusze rozdawali uczestnikom profilaktyczne ulotki oraz elementy odblaskowe, odpowiadali na pytania dotyczące służby w Policji. Prelegenci omówili również obowiązujące przepisy ruchu drogowego dotyczące m.in. przewozu dzieci w fotelikach, obowiązkowego używania pasów bezpieczeństwa oraz używania elementów odblaskowych.


 

  • Zdjęcie przedstawia zaproszonych gości siedzących na sali. Na tle zielonej ,,kurtyny" są plakaty oraz przygotowana sceneria. Pani Wice  Dyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  wraz z Starostą zambrowskim przekazują nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym.
Na zielonym tle widnieje plakat przedstawiający różnokolorowe dłonie. Na środku plakatu umieszczona jest jedna dłoń z przedramieniem, która w połączeniu z półkolem tworzy wózek inwalidzki. Nad dłońmi jest napis ,,Wszyscy mamy marzenia". Kolejny plakat przedstawia napis w kolorze niebieskim pn. ,,IV Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych".
  • Przemawia ks. Jan z Kamerunu, który za pomocą prezentacji multimedialnej, przedstawia życie w Kamerunie. Na slajdzie wyświetlone jest zdjęcie trzech ciemnoskórych dziewczynek, dwie z nich mają zawiązane chustki na głowie.