UWAGA! Oszuści ciągle próbują! Ostrzeż swoich bliskich! - 2019 - KPP Zambrów

UWAGA! Oszuści ciągle próbują! Ostrzeż swoich bliskich!

Data publikacji 16.04.2019

Zambrowscy policjanci otrzymują sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na Policjanta. Funkcjonariusze podejmują natychmiastowe działania zmierzające do ustalenia przestępców. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać przestępcom.

Dyżurny zambrowskiej komendy otrzymał dziś kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu zambrowskiego o tym, że oszuści dzwonili do osób starszych, podając się za funkcjonariuszy Policji i informowali, że na terenie całego kraju działają grupy przestępcze, które chcą wyłudzić ich oszczędności.

Apelujemy o szczególna ostrożność w okresie przedświątecznym i przypominamy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.