Ostrzeżenia dla motocyklistów - 2019 - KPP Zambrów

Ostrzeżenia dla motocyklistów

Data publikacji 11.04.2019

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Na drogach pojawiło się wielu fanów różnych jednośladów. Niestety, jak często pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo ponosi wyobraźnia. Zambrowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o obowiązku posiadania uprawnień odpowiedniej kategorii.

W zeszłym roku na zambrowskich drogach doszło w sumie do 21 zdarzeń z udziałem motocyklistów oraz rowerzystów, w tym do 4 wypadków. Od początku bieżącego roku na szczęście nie odnotowano żadnej kolizji z udziałem jednośladów. Zambrowscy policjanci przypominają, że wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, rowerzystów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych  pojazdów, to kierowca jednośladu ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim obowiązek posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowiedniej kategorii.  Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! 

Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.