Zambrowska Policja apeluje o rozwagę do osób pieszych - 2019 - KPP Zambrów

Zambrowska Policja apeluje o rozwagę do osób pieszych

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci z zambrowskiej "drogówki" cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem osób pieszych i kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w głównej mierze sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów i zachęcają do używania elementów odblaskowych również na terenach zabudowanych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych. Sprawdzają, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę oraz o noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych jednocześnie zaznaczając, że jest to obligatoryjne poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Osoby, które mają zbyt małe elementy odblaskowe, a co za tym idzie są mniej widoczne na drodze, wyposażane są w odpowiednie ,,odblaski”. Funkcjonariusze uświadamiają przechodniów jak ważną rolę odgrywają te elementy i dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze.

Podczas wczorajszych działań ,,Pieszy – Bezpieczny - Widoczny po zmierzchu” mundurowi ujawnili 6 osób niestosujących się do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.