Bezpieczni w sieci - 2019 - KPP Zambrów

Bezpieczni w sieci

Data publikacji 05.02.2019

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w ramach obchodów ,,Dnia Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie.

We wtorek 5 lutego funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie - w ramach realizowanych działań prewencyjnych, przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3, pod hasłem: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W trakcie prelekcji omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także zagrożenia z tym związane. Młodym słuchaczom wyjaśniono na czym polega szacunek jako wartość, bez którego nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Mundurowi poinformowali, również o tym, że swoboda wymiany informacji, łatwość dostępu, pozorna anonimowość w sieci - ma swoją cenę. W ramach przestrogi i bliższego zrozumienia problematyki niewłaściwego korzystania z internetu, zaprezentowano spoty poświęcone powyższej tematyce.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.