Gminny Dzień Seniora w Kołakach Kościelnych - 2018 - KPP Zambrów

Gminny Dzień Seniora w Kołakach Kościelnych

Data publikacji 26.11.2018

W minioną niedzielę podczas Gminnych Obchodów Dnia Seniora w Kołakach Kościelnych, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu osób starszych.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie uczestniczyli w Gminnych Obchodach Dnia Seniora w Kołakach Kościelnych. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, nieporadnym i samotnym o zagrożeniach związanych m.in. z wychłodzeniem oraz z próbami oszustwa na tzw. „wnuczka” czy ,,policjanta”. Dzielnicowy przypomniał o instytucjach pomocowych oraz promował numer alarmowy 112, w ramach działań ,,Nie Bądźmy Obojętni". Ponadto uczestnicy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami dotyczącymi zagrożeń jakie występują w miejscach ich zamieszkania.

Od zambrowskich policjantów uczestnicy spotkania dowiedzieli się, dlaczego warto i czy trzeba nosić elementy odblaskowe oraz jak poruszać się bezpiecznie po drogach jako ,,niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców funkcjonariusze apelowali o czujność i rozwagę. Przedstawiono jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.