Zambrowska Policja apeluje o rozwagę do osób pieszych - 2018 - KPP Zambrów

Zambrowska Policja apeluje o rozwagę do osób pieszych

Data publikacji 25.07.2018

Policjanci z zambrowskiej "drogówki" cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do dzisiejszych działań pn. ,,Piesi” przyłączyli się również funkcjonariusze Wydziału Prewencji, którzy w głównej mierze sprawdzają, czy ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” przestrzegają obowiązujących przepisów.

Podczas dzisiejszych działań, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych. W okresie wakacyjnym mundurowi prowadzą wzmożone kontrole w rejonach przejść dla pieszych, parkingów, gdzie nasilony jest ruch pojazdów oraz osób pieszych. Mundurowi sprawdzają, czy ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” przestrzegają obowiązujących przepisów w ruchu drogowym, a także przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę oraz o noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych, jednocześnie zaznaczając, że jest to obligatoryjne poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju działania są prowadzone cyklicznie.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego