Działania ,,Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" w związku z akcją ,,Bezpieczna Gmina Zambrów” - zakończone

Data publikacji 12.12.2017

Mundurowi i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wspólnie z Wójtem Gminy Zambrów przeprowadzili cykl spotkań prewencyjnych w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" połączone z akcją ,,Bezpieczna Gmina Zambrów”. Celem spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną z zambrowskiej gminy jest poprawa bezpieczeństwa.

Wczoraj zakończono cykl spotkań policji i pracowników zambrowskiej komendy oraz Wójta Gminy Zambrów Pana Jarosława Kos. Działania ukierunkowane były w głównej mierze do dzieci i młodzieży szkolnej, w ramach działań ,,Kreci mnie bezpieczeństwo – przez cały rok szkolny” i akcji ,,Bezpieczna Gmina Zambrów”. Przedstawiciele komendy oraz Pan Wójt odwiedzili uczniów i przedszkolaków w sześciu szkołach z terenu Gminy Zambrów. Dzielnicowy powyższego rejonu skierował się do nauczycieli i wyjaśnił na czym polega i jak działa aplikacja ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zachęcając do korzystania z niej i zgłaszania naruszeń prawa. Mundurowi wspólnie z Panem Jarosławem Kos, omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, przypomniano o zasadach bezpiecznych zabaw w domu, na dworze, w szkole oraz na placach zabaw. Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich rad i brały aktywny udział w dyskusji.

Wszystkim słuchaczom przekazane zostały elementy odblaskowe w postaci przewieszek, opasek oraz smyczy.