Debata Społeczna w Szumowie.

Data publikacji 06.11.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które są organizowane przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. 06 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie, którą przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

06 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie przy ulicy XXX-lecia 2, przeprowadzili kolejną debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu zorganizowanym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie udział wziął m.in. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Wójt Gminy Szumowo, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz instytucji działających na terenie gminy.

Debata ma na celu określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym ma za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przedstawiciele zambrowskiej Policji zaprezentowali aplikację - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części debaty przedstawiono informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie. Nie zabrakło pytań i zagadnień dotyczących służby dzielnicowego oraz zadań zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda”Krótko podsumowano I Edycję Kursu Samoobrony „Bezpieczna Kobieta" w ramach działań prewencyjnych ”RAZEM TWORZYMY BEZPIECZEŃSTWO”, którego oficjalne zakończenie odbędzie się 17 listopada 2017r. Ostatnim elementem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa, podczas której podzielono się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, profilaktyki społecznej oraz służby dzielnicowego.

Na zakończenie debaty uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety związane z oceną pracy Policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania. Tego typu spotkania umożliwiają zarówno Policji, jak również samorządom wypracowanie wspólnych skutecznych metod eliminowania zagrożeń i problemów.


 

 

Powrót na górę strony