Aktualności

BRAWO ZA WŁAŚCIWĄ POSTAWĘ

Data publikacji 02.01.2023

Brawo za właściwą reakcję. O takich zachowaniach warto mówić. Tym razem to mieszkaniec Warszawy uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy hondy, który jechał przed nim krajową 63. Jak się okazało kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Brawo za właściwą reakcję. O takich zachowaniach warto mówić. Tym razem to mieszkaniec Warszawy uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy hondy, który jechał przed nim krajową 63. Mężczyznę zaniepokoił tor jazdy kierującego. Podejrzewając, że kierowca ten może być po alkoholu postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż. Wykorzystał moment, kiedy honda zatrzymała się i podszedł do samochodu. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, od którego czuć było alkohol. Warszawiak wyjął kluczyki ze stacyjki hondy i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu Policję. Przyby na miejsce patrol przeprowadził badanie alkomatem kierującego. Wykazało ono ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieszkańca powiatu zambrowskiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się teraz sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony