Aktualności

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz pomóc osobom bezdomnym potrzebującym pomocy

Data publikacji 18.11.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia zgłoszenie miejsc na terenie miasta i powiatu, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. Za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zaznaczyć również miejsca, gdzie przebywają osoby szczególnie narażone na wychłodzenie

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Zazwyczaj są to pustostany, ogródki działkowe. Osoby te, aby się rozgrzać, bardzo często rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób i oferują im pomoc. Odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków. Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby bezdomne. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Takie zgłoszenie możemy również przekazać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, pamiętając jednak, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. Aplikacja ta, pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy.

Powrót na górę strony