Bezpieczny majowy weekend na zambrowskich drogach - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Bezpieczny majowy weekend na zambrowskich drogach

Data publikacji 07.05.2018

Podczas tegorocznego długiego ,,majowego weekendu" na drogach powiatu zambrowskiego doszło do 18 kolizji drogowych, na szczęście nikt nie został ranny. Zatrzymano 3 kierowców jadących po alkoholu, 2 poruszających się bez uprawnień i w 2 przypadkach zatrzymano prawo jazdy za 50+.

Podczas minionego długiego weekendu ,,majowego" począwszy od 27 kwietnia do 6 maja zambrowscy policjanci na drogach powiatu odnotowali 18 kolizji. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Ponadto w tym czasie mundurowi zatrzymali 3 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 29 – letni mieszkaniec Zambrowa. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę seata cordoby mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca ten nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kolejny kierowca wybrał się na przejażdżkę skuterem. Niespełna 18 - letni mieszkaniec gminy Szumowo miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 49-letni mieszkaniec gminy Zambrów jechał vw transporterem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zambrowskiej drogówki na terenie gminy Zambrów i gminy Rutki Kossaki ujawnili dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami.

Policjanci z zambrowskiej komendy pełniąc służbę w czasie tych kilku wolnych dni dbali o poprawę bezpieczeństwa na drogach, a tym samym ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania z uwagą na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Mundurowi kontrolowali również wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.