Ostrzeżenia dla motocyklistów - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Ostrzeżenia dla motocyklistów

Data publikacji 04.05.2018

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Na drogach pojawiło się wielu fanów różnych jednośladów. Niestety, jak często pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo ponosi wyobraźnia. Zambrowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o obowiązku posiadania uprawnień odpowiedniej kategorii

W zeszłym roku na zambrowskich drogach doszło w sumie do 16 zdarzeń z udziałem jednośladów. W dwóch wypadkach drogowych zginęła jedna osoba. Od początku bieżącego roku odnotowano dwie kolizje z udziałem motocyklistów i jedną z rowerzystą. Wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, rowerzystów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych  pojazdów, to kierowca jednośladu ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a przede wszystkim obowiązek posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowiedniej kategorii.  Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! 

Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.