,,Bezpieczne Wakacje" oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” podczas II Turnieju Dzieci i Młodzieży Zbrzeźnica ,,Cup”

Data publikacji 09.08.2018

,,Bezpieczne Wakacje"oraz realizacja programu „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” to akcja informacyjno – edukacyjna, w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej działania skierowane są do każdego obywatela, tematyka zaś związana jest z bezpieczeństwem nad wodą. Podczas II Turnieju Dzieci i Młodzieży Zbrzeźnica ,,Cup”, mundurowi udzielali porad i apelowali o rozsądek podczas wypoczynku letniego.

W miniony weekend odbył się II Turniej Dzieci i Młodzieży Zbrzeźnica ,,Cup” zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zbrzeźnicy o Puchar Wójta Gminy Zambrów. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szumowie, wspólnie z organizatorami przeprowadzili działania pn.,,Bezpieczne Wakacje" oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” podczas których rozmawiali z uczestnikami zawodów i ich opiekunami o szeroko rozumianym bezpiecznie. Mundurowi przypominali o bezpiecznym i rozsądnym wypoczynku podczas wakacji, w podróży i nad wodą. Młodzi słuchacze z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Dowiedzieli się między innymi, jak unikać zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas sezonu wakacyjnego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali dorastającej młodzieży na problematykę uzależnień oraz jakie konsekwencje wynikają z zażywania napojów alkoholowych czy taż środków psychoaktywnych. Podczas spotkania, w ramach programu Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa została zorganizowana "Gra Edukacyjna", w której należało wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowe gadżety, które przypominać im będą o zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz na drodze. Dzielnicowy zaprezentował jak działa i do czego służy aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

Mamy nadzieję, że zarówno dzieci, jak i dorośli, nie tylko zapamiętają najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, ale również wcielą je w życie zwiększając tym samym bezpieczeństwo swoje i innych osób.


Źródło: zdjęcia udostępnione przez OSP Zbrzeźnica