,,Mam wybór… wybieram rozsądek” w Caritas Zambrów - 2018 - KPP Zambrów

,,Mam wybór… wybieram rozsądek” w Caritas Zambrów

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci z Zambrowa wspólnie ze Specjalistą Psychoterapii Uzależnień przeprowadzili zajęcia z uczestnikami półkolonii w Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” Zambrów w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Celem zajęć było przybliżenie prawnych i moralnych skutków uzależnień.

W czwartek Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, wspólnie z Kierownikiem - Specjalistą Psychoterapii Uzależnień w Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie, spotkali się z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie i ich rodzicami. Prelegenci realizowali działania w ramach programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”, podczas których omówili kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz wyjaśniono czym są dopalacze i skutki ich zażywania. Psycholog szeroko przedstawił problematykę uzależnień od środków psychoaktywnych, palenia papierosów i e-papierosów. Funkcjonariusze rozmawiali ze słuchaczami o odpowiedzialności prawnej nieletnich wyjaśniając terminy; ,,nieletni”, ,,małoletni”, czyn karalny, zabroniony oraz czym jest demoralizacja. Po zakończonej prelekcji dzieci chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym na powyższy temat.

Podczas prelekcji poruszono również problematykę uzależnień od internetu oraz zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Słuchaczom przypomniano o zasadności korzystania z numeru alarmowego 112, omówiono jak bezpiecznie spędzić wakacje w ramach programu ,,Kręci nie bezpieczeństwo... nad wodą” oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki oraz materiały edukacyjne.