,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, ,,Moja Komenda” oraz ,,Zostań jednym z Nas - Wstęp do Policji” to działania przybliżone społeczeństwu podczas 12 Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego na Targowicy Miejskiej w Zambrowie, zorganizowany przez Klub Miłośników Motocykli ,,ŻUBR”

Data publikacji 14.07.2018

Zambrowscy policjanci podczas 12 Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego na Targowicy Miejskiej w Zambrowie promowali służbę w Policji, wyjaśnili do czego służą i jak obsługiwać aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw oraz Moja Komenda. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją by porozmawiać z mieszkańcami i przyjezdnymi gośćmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz przybliżyć działania ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...” w czasie wakacji - nad wodą, czy w podróży. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oprócz zabezpieczania ,,Parady Motocykli” zwracali baczną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dziś funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wzięli udział w 12 Ogólnopolskim Zlocie Motocyklowym na Targowicy Miejskiej w Zambrowie. Mundurowi przygotowali działania profilaktyczne pn. ,,Kreci mnie bezpieczeństwo...nad woda” związane tematycznie z szeroko rozumianym bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o swojej pracy, a osobom zainteresowanym wstąpieniem do Policji wyjaśniono zasady rekrutacji i przekazano kwestionariusze osobowe. Mundurowi wyjaśnili jak działa aplikacja ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz ,,Moja Komenda”. Policjanci z zambrowskiej ,,drogówki” oprócz zabezpieczenia przejazdu ulicami miasta ,,Parady Motocyklowej” mieli doskonałą okazję do przypomnienia kierowcom jednośladów i pieszym o zasadach bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz o konieczności używania elementów odblaskowych.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami Prawa o Ruchu Drogowym (...) ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowania nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku  pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu (...)