Działania Policji podczas 22 Dni Zambrowa - 2018 - KPP Zambrów

Działania Policji podczas 22 Dni Zambrowa

Data publikacji 12.06.2018

Podczas obchodów 22 Dni Zambrowa, mundurowi zambrowskiej komendy czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych gości, a także promowali służbę w Policji - ,,Zostań jednym z Nas”. Policjanci wyjaśnili do czego służą i jak obsługiwać aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw oraz Moja Komenda. Działania funkcjonariuszy były doskonałą okazją, by spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomniano o bezpiecznym wypoczynku i trzeźwym myśleniu. Przekazywano cenne uwagi i materiały związane z akcją ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Mundurowi apelowali o rozwagę podczas podróży.

W miniony weekend, podczas obchodów 22 Dni Zambrowa, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych mieszkańców i przyjezdnych gości. Profilaktycy i dzielnicowi, przygotowali materiały promujące służbę w Policji ,,Zostań jednym z Nas” oraz ulotki tematycznie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Młodzi ludzie okazywali zainteresowanie służbą w Policji, zadawali ciekawe pytania, na które otrzymali wyczerpującą odpowiedź.

Młodsze pokolenie chętnie brało udział w grze edukacyjnej ,,Bezpieczne wakacje”, w ramach programu Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa, podczas której musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpiecznego wypoczynku. Na zwycięzców czekały upominki. Zgromadzonym uczestnikom przypominano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i trzeźwym myśleniu zarówno na drodze jak i na akwenach wodnych, w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Spotkanie ze społeczeństwem było doskonałą okazją aby mundurowi wyjaśnili jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ,,Moja Komenda”, zachęcając do korzystania z nich.