Wstąp do Policji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Mój Dzielnicowy to działania przybliżone społeczeństwu na Festynie Rodzinnym w Zambrowie

Data publikacji 06.06.2018

Zambrowscy policjanci podczas festynu zorganizowanego przy parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie promowali wstąpienie do Policji, wyjaśnili do czego służą i jak obsługiwać aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw i Mój Dzielnicowy. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją, by porozmawiać z mieszkańcami, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz przybliżyć działania ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...” zarówno w Ruchu Drogowym jak i nad wodą.

W minioną niedzielę policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wzięli udział w rodzinnym festynie zorganizowanym przez Parafię pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Mundurowi przygotowali profilaktykę, związaną tematycznie z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Młodzi ludzie zainteresowani byli wstąpieniem do Policji, wyjaśniono zasady rekrutacji. Mundurowi wyjaśnili jak działa Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja ,,Mój Dzielnicowy”. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję usiąść za kierownicą radiowozu i porozmawiać z policjantami o ich pracy.  Rowerzystom i pieszym przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i działaniach ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...”. Zainteresowanym osobom przekazywano materiały edukacyjne. Uczestnicy festynu otrzymali elementy odblaskowe.  Udział funkcjonariuszy Policji w festynie miał również na celu – by w czasie zbliżających się wakacji mieszkańcy nie zapomnieli o swoim bezpieczeństwie a w szczególności podczas wypoczynku nad wodą.