Kolejny długi weekend za nami. - 2018 - KPP Zambrów

Kolejny długi weekend za nami.

Data publikacji 04.06.2018

Podczas minionego, długiego weekendu na drogach powiatu zambrowskiego doszło do 6 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 kierowców jadących po alkoholu oraz kierującego pojazdem na ,,zakazie”. Mundurowi ujawnili również osobę posiadającą środki odurzające.

Podczas minionego długiego weekendu, na drogach powiatu zambrowskiego, policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Ponadto w tym czasie mundurowi zatrzymali 2 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się kierowca  vw, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca prowadził bmw mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast podróżujący seatem nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze Wydział Kryminalnego podczas podjętych czynności służbowych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających, przy którym ujawnili blisko gram białego proszku. Badanie wykazało, że jest to amfetamina. Teraz za swoje postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z zambrowskiej komendy pełniąc służbę w czasie tych kilku wolnych dni dbali o poprawę bezpieczeństwa na drogach, a tym samym ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania z uwagą na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Mundurowi kontrolowali również wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.