Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie zambrowskim - 2016 - KPP Zambrów

Podsumowanie świątecznego weekendu w powiecie zambrowskim

Data publikacji 27.12.2016

Za nami Święta Bożego Narodzenia. Nad bezpieczeństwem podróżnych i świętujących czuwali policjanci z zambrowskiej komendy. Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu. W powiecie zambrowskim odnotowano 3 kolizje, nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Podczas minionych świąt funkcjonariusze zambrowskiej komendy realizowali działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem kierowców i pieszych. Przeprowadzono ponad 120 kontroli pojazdów, zbadano stan trzeźwości ponad 500 kierujących, podczas których ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących - jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy, a blisko 70 osób ukarano za popełnione wykroczenia drogowe. Podczas tego weekendu policjanci odnotowali 3 kolizje drogowe, nie doszło do żadnego wypadku.

Dzisiaj przeprowadzone zostały działania "trzeźwy poranek" mające na względzie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminacje z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas dzisiejszych działań poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 215 kierujących. W trakcie dzisiejszych działań mundurowi nie zatrzymali żadnego kierowcy, który zdecydowałby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.