Podsumowanie kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie zambrowskim

Data publikacji 21.12.2016

Podczas trwania kampanii ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wzmożone działania trwały od 10 do 21 grudnia 2016 roku.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie od 10 grudnia prowadzili wzmożone kontrole pojazdów w związku z kampanią  ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policjanci przeprowadzili 326 kontroli pojazdów  pod  kątem prawidłowości oświetlenia w pojazdach.  43 kierowców  ukarano za nieprawidłowe oświetlenie, a 20 straciło dowody rejestracyjne. W czasie trwania działań ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących oraz 9 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w stosunku do osób pieszych. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży.

Policja przypomina, że prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zwłaszcza podczas zimowej aury.