Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni, pomóżmy drugiemu człowiekowi przetrwać zimę!

Data publikacji 05.12.2014

Warunki zimowe to trudny okres dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy niezaradnych życiowo. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę na osoby, które zagrożone są wychłodzeniem organizmu i reagujmy na takie sytuacje. Zainteresujmy się też czy ktoś mieszkając yw naszym sąsiedztwie nie potrzebuje takiej pomocy. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

 

Warunki atmosferyczne w okresie zimowym są bardzotrudne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo czyuzależnionych. Dlatego zambrowscy mundurowi, w tym okresie, podczas codziennejsłużby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych na wychłodzenie czyzamarznięcie, sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, węzłyciepłownicze, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać. Policjanciwówczas informują o placówkach, do których mogą się zwrócić z prośbą o pomoc, atakże gdzie mogą zjeść ciepły posiłek. Apelujemy o czujność i wrażliwość wstosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebującychpomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób pozostających w trudnejsytuacji życiowej, które często zdane są tylko na siebie. Gdy widzimyczłowieka, któremu grozi zamarznięcie, niebezpieczeństwo, reagujmy – wystarczytelefon pod numer alarmowy 112 lub policyjny 997.

Pamiętajmytakże, aby ogrzewając nasze mieszkania, różnego rodzaju pomieszczenia,czynności takie wykonywać ostrożnie i rozważnie, dbając przede wszystkim owłasne bezpieczeństwo! Za każdym razem musimy zwrócić uwagę na zagrożenia jakiepłyną z dogrzewania się różnego rodzaju piecykami, tak abyśmy uniknęli zatruciatlenkiem węgla lub pożaru. Ponadto nigdy nie włączajmy silnika pojazdu wzamkniętym pomieszczeniu skąd spaliny nie mogą swobodnie wydostać się nazewnątrz i stwarzają w ten sposób śmiertelne zagrożenie

Pliki do pobrania