Pracownik Policji z Zambrowa w największym maratonie na świecie. - 2013 - KPP Zambrów

Pracownik Policji z Zambrowa w największym maratonie na świecie.

Data publikacji 29.11.2013


Marek Romanek - pracownik Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w tym miesiącu wziął udział w największym maratonie na świecie – nowojorskim. Wśród startujących Polaków uplasował się na 19 miejscu.

Zambrowianin - Marek Romanek – pracownik Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, razem z synem mieszkającym obecnie w USA, wystartowali w największym na świecie nowojorskim maratonie. W tym roku na starcie trasy o dystansie ponad 42 km stanęło 50`700 maratończyków z całego świata, w tym 98 Polaków. Impreza odbyła się 3 listopada. Pan Marek już w tamtym roku z synem chcieli spróbować swoich sił w największym maratonie, ale wówczas został odwołany z powodu zniszczeń, jakie wyrządził huragan Sandy. 52-letni mieszkaniec Zambrowa podczas tegorocznego maratonu w Nowym Jorku osiągnął czas 3 godz. 38 min. 38 sek. Ten czas dał mu 7191. miejsce w klasyfikacji końcowej. Wśród Polaków uplasował się natomiast na 19. miejscu.
Miłym akcentem podczas pobytu w USA było spotkanie z konsulem, które odbyło się dzień po maratonie. W sumie w ambasadzie konsul ciepło przyjął 23 polskich maratończyków, którym gratulował osiągniętych wyników. W sumie podczas treningów Marek Romanek przebiegł ponad 1300 km.